Домой Коротко о главном Переименования, Евровидение, новые законы — обзор актуальных событий

Переименования, Евровидение, новые законы — обзор актуальных событий

19
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

1. Верховна рада розпочала свою роботу з декомунізації. Дніпропетровськ перейменували в Дніпро, Дніпродзержинськ в Кам’янське, Цурюпінськ в Олешки, Комсомольськ в Горішні Плавні, Кузнецовськ в Вараш, ну і т.д. Парєбрік вже прокоментував ці події. Якась погано пофарбована шмата зі стайні Лаврова заявила, що Дніпропетровськ варто було перейменувати на Єкатеринослав або Новоросійськ. Депутати ВР натякнули, що перейменування в Новоросійськ можливе лише в пам’ять про зниклу з політичної карти світу країни, яку нині називають Росія.

Днипро-петровськ

2. Пісенний конкурс Євробачення-2017 пройде в Україні, питання про передачу проведення конкурсу якійсь іншій країні навіть не дискутується. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Гройсман в свою чергу пообіцяв провести конкурс на найвищому рівні, бо хоче щоб за парєбріком в ватних головах сталося коротке замикання – Україна не замерзла без російського газу, а ще провела Євробачення без грошей.

ЕвровидениеЛазарев

3. Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект щодо скасування 15% податку на пенсії.

4. Місія МВФ досягла згоди на рівні експертів з представниками органів влади України за програмою розширеного фінансування. Міжнародний валютний фонд (МВФ) має намір виділити Україні $1,7 млрд у рамках третього траншу кредиту.

5. Рада проголосувала за підвищення соцстандартів. Зокрема, прожитковий мінімум з 1 грудня встановлюється на рівні 1 544 гривні (раніше передбачалося — 1 496 гривень), для дітей до 6 років — 1 355 гривень, дітей з 6 до 18 років — 1 689 гривень, працездатних — 1 600 гривень, для тих, що втратили працездатність — 1 247 гривень. Мінімальна місячна зарплата з 1 грудня встановлюється на рівні 1,6 тис. гривень (раніше планувалося 1 550 гривень).

Від голосування майже у повному складі відмовились депутати «Самопомочі», «Батьківщини» та Радикальної партії.

ТимошенкоЕвровидение

6. Система електронних закупівель ProZorro перемогла у найбільш престижній міжнародній премії в сфері закупівель — World Procurement Awards 2016. Вітаємо розробників та ідеологів цієї системи та пишаємося Україною.

7. Детективи НАБУ спільно з прокурорами та поліцейськими у четвер ввечері прийшли з обшуком в приміщення Херсонської місцевої прокуратури. Згідно з інформацією, слідчі дії здійснюються в рамках кримінального провадження за фактом вимагання працівниками органів прокуратури хабара в розмірі майже 700 тис. грн.

8. Співробітники СБУ вирішили не відставати від НАБУ та викрили на хабарництві чиновників Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища київської міської держадміністрації і Київської аварійно-рятувальної служби.

9. У Кривому Розі Дніпропетровської області урочисто склали присягу 474 патрульних поліцейських, уже увечері 70 патрульних екіпажів вийдуть на патрулювання вулиць міста.

Денис Пятигорец