Домой Коротко о главном Савченко, Украина, Россия — обзор событий истекших суток

Савченко, Украина, Россия — обзор событий истекших суток

19
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

1. Залізна Надія Савченко заборонила своїм адвокатам подавати апеляцію на вирок суду та прохання про помилування. Про це адвокат українки Марк Фейгін заявив під стінами СІЗО-3 після зустрічі з Савченко, посилаючись на листи полонянки.

СавченкоПисьмо23-03-16

2. ГПУ продовжує видавлювати людей Сакварелідзе, які розслідують справу діамантових прокурорів. «Широкомасшабний наступ на нашу команду і мета генпрокурора знести з поверхні землі Генінспекцію у прогресі. Сьогодні вже двом нашим працівникам вручили повідомлення про звільнення!» — йдеться в повідомлення Сакварелідзе на ФБ.

3. Грицак знову потролив Кремль. Голова СБУ назвав схожими ідеології «Ісламської держави» і «русского мира». Корінь ідеології «русского мира» і ІДІЛ, по суті, однаковий. Їх об’єднує нетерпимість і винятковість. Требу було ще додати, що в них один й той самий спонсор – карликовий диктатор з Кремля.

4. Русня знову вирішила зажати бабки для дірявих, та замість зарплати послала їх на забій. З початку алкашня епічно відгрібла при спробі вибити наших хлопців з промзони біля Авдіївки. Справа в тому, що завдяки контролю над промзоною ЗСУ фактично перерізало трасу Донецьк-Горлівка. Сєпарів це дратує і вони вже багато днів намагаються вибити звідти бійців 58-ї бригади та десантуру. Але марно. Наші міцно тримають позиції, хоча і не без втрат. За вчора в наших 8 поранених. Один – важкий. Друга «братська могила» для сєпарів сталася біля Новотроїцького. Цілий Камаз з дірявими здійснив невдалу спробу атаки на наш опорний пункт. Результат – діряві стали добривом, а Камаз – металобрухтом. В наших – без втрат.

АвдеевкаЯсиноватаяКарта
АвдеевкаФлаг

5. Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що усунення перерозподілу місцевих доходів через центр створило стимули для ефективного розпорядження бюджетом на місцях і вже продемонструвало перші результати. «Порівняно з 2014 роком надходження до місцевих бюджетів збільшилися у 2015 році на 40%. Тобто місцеві бюджети отримали великий додатковий ресурс на власні потреби», — зазначила вона.

6. Кабмін знизив норми споживання газу без лічильників. Газопостачальні підприємства тепер не мають права нараховувати громадянам оплату за газ виходячи з норми 6 кубометрів, необхідно використовувати норму 4,4 кубометра (при наявності тільки газової плити і відсутності лічильника).

7. Адміністрація морських портів України і компанія «МВ Карго» підписали договір про реалізацію двох партнерських проектів з будівництва зернового терміналу в морському порту «Южний». Орієнтовно сума інвестицій в будівництво зернового терміналу складе 104 млн доларів.

8. В Україні запущена перша ядерна установка світового значення, розроблена українськими фахівцями за роки незалежності. Установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій.

ПорошенкоЯдернаяУстановка

Раша тудей/Раша гудбай

1. «Іх там нету» знову визнали свою ж брехню. Російське командування визнало участь військ РФ у наземній операції в Сирії. Закономірно, що така заява з’явилася після ось таких слів Пєскова: «Президент РФ неодноразово заявляв про те, що Росія буде обмежуватися тільки військово-повітряною компонентою і що про сухопутну операцію не йдеться». А тут – опа, і вже йдеться.

2. Великі європейські банки вирішили відмовитися від участі в розміщенні російських євробондів, дізналася WSJ. Серед них Credit Suisse і Deutsche Bank. Раніше газета повідомляла про аналогічне рішення американських банків.

3. Росія скорочує експорт нафти – Росстат. За підсумками січня показник скоротився на 13,4% до грудня і на 2,3% до січня 2015 року. Видобуток нафти в січні 2016 року зросла на 1,4% до грудня 2015 року і на 1,2% в річному вираженні.

4. Ціни на нафту знижуються ввечері в середу після публікації даних про нове зростання запасів непроданої сировини в США. Як повідомило Управління енергетичної інформації американського Міненерго, за тиждень в сховищах осіло ще 9,357 млн барелів сирої нафти, на яку не знайшлося негайного попиту.

5. Російські трейдери не вірять у зміцнення рубля. На тлі 10-процетного падіння долара фізособи на ринку ф’ючерсів продовжували відкривати позиції на його зростання.

НефтьРубль

6. У 2015 році громадяни втратили в недержавних пенсійних фондах понад 200 млрд руб., Повідомила віце-прем’єр Ольга Голодець. На її думку, це сталося з вини НПФ, які неефективно інвестують кошти. І поки росіяни шукали валідол, Ельвіра Наєб… Набіуліна поквапилася спростувати слова віце- прем’єр.

Набіуліна: — стратегія управління пенсійними грошима розрахована на довгий горизонт інвестування. У зв’язку з цим спроби оцінки результатів діяльності НПФ на вузькому часовому відрізку є некоректними і можуть вводити в оману громадськість.

Журналісти: — тобто з пенсійними грошима все нормально?

Набіуліна: — Та, бля буду!