Опасные игры с углём могут привести к «возгоранию», которое может уничтожить и...

Опасные игры с углём могут привести к «возгоранию», которое может уничтожить и «блокадников»

25
0
ПОДЕЛИТЬСЯ
Facebook
Twitter
 ‎Вадим Двірний‎, работник угольной ТЭС — не ТЭЦ а ТЭС номинальной мощностью 1800 МВт выложил свою точку зрения, может во многом противоречащую мнению экспертов, которые светятся последнее время на ТВ, относительно угля и угольной блокады.

Сразу хочу оговориться, что если бы НЭК не держал свой сайт в формате для ДСП (для служебного пользования), может быть думающие люди сами бы могли некоторые цифры свести и увидеть настоящее состояние дел, а не слушать популистов типа Соболева, Семенченка, Парасюка и др.

Давайте начнем с того что для каждой марки угля, а их поверьте немало, есть свои способы сжигания, ну, это грубо как сжигать бензин, дизель, газ, дрова и т.д. Вы же не будете сжигать дизель в бензиновом двигателе?

Что разного в угле? Самое главное это содержание летучих веществ. Что такое летучие вещества? Это те вещества, которые первые вступают в реакцию с кислородом. Что такое реакция с кислородом? Это горение. Вот, это рубикон.

А теперь представим блок, который сжигает АШ. марки АШ имеет выход летучих около 4%, и даже при таких показателях он имеет свойство самовозгораться в бункерах для накопления пыли. Чем это чревато? В нарушении режима работы пылепитателей, что влечет за собой использования резервного топлива и как следствие увеличения удельного расхода топлива на выработанную единицу электроэнергии и снижения дохода.

Теперь смотрим дальше. Блоки угольных станций работающих на марках А и Т, рассчитаны на уголь с максимальным выходом летучих до 18%.
Шахт с добычей угля на территории Украины с такими показателями угля, сейчас НЕТ.

Что будет, если мы будем сжигать уголь, например марки Г, на станции, спроектированной на марку А. Марка Г это выход летучих почти в два раза выше. Любое соединение с О2 ведет к естественному возгоранию и горит, поверьте, очень хорошо. Посмотрите видео горения Углегорской ТЭС, эта станция была рассчитана на сжигание угля марки Г.

Весь процесс доставки угля марки Г, хранения, размола и сжигания это процесс, который в корне отличается от сжигания угля марки А. Это близко к тому как дизель в твоей машине поменять на электродвигатель, т.е менять нужно почти все.

А теперь про уголь из ЮАР. Да это красивая сказка, как и про перевод на уголь марки Г. Простой вопрос: сколько составляет годовая добыча угля в ЮАР? Какая потребность этого угля в Украине? Какая возможность морских судов, наших портов? Да, нам поставляли уголь из ЮАР, и проблем с его сжиганием не было. Да нам замещали, по-моему в 14 или 15 году недостаток угля из России, но у нас были очень большие проблемы с его сжиганием. Спецы поймут, если прочитают.
А нас толкают туда.

П.С. Про сайт НЭК забыл. Там отображена вся инфа о количестве угля на складах, о среднесуточной выработке косвенно по каждой станции. Так что имеющий доступ может посчитать остаток дней работы ЭС.
И еще. Для поддержантов блокады — прекратят работу не только ТЭС, потухнут и города спутники. Отключат и ваши офисы, фабрики, заводы, потому как энергия с воздуха еще не берется, а потом… майдан? Как Лавров выразился, дебилы б…

Тему продолжит Дмитро Вовнянко

Позаяк допис френда на вугляну тему, явно не отримав тої уваги на яку заслуговував, я таки витрачу свій час і викладу його. Воно того варто, їй Богу.

А до цього додаю сказане іншим френдом — Dmitry Medved.

Видобуток антрациту в ПАР – 2 500 000 т. Середнє добове споживання антрациту в Україні зимою – 30 000 т. Всього вугілля виробленого в ПАР нам вистачить на 3 місяці. Балкар бере 80 000 т. Розвантажувати треба по балкару раз на три дні (бажано — два) – а розвантажувати їх немає де. Вартість вугілля на світовому ринку – біля 100 долларів/т. Вихід на ринок України великими обсягами замовлень зразу ж підніме ціну. А один з найбільших продавців вугілля – Росія. Донецьке вугіллячко через треті країни за світовими цінами вона нам продасть залюбки.

Все зрозуміло?

І ще від себе. Сьогодні вже розігнали новину, мовляв, у нас всі станції закільцевані і зупинка тепла і електрики нам не загрожує. Так от я не знаю де беруть ці новини їхні поширювачі, бо за моїми джерелами вже зараз під загрозою залишитися без електрики знаходяться місто Суми і Лівий берег Києва. Бо на Дарницькій ТЕЦ вугілля нема. Край.

От так.

Взагалі дискусія про доречність чи недоречність економічних зв’язків з підприємствами на окупованих теренах найбільше вразила цікавим оборотом. Ледь не кожен другий коментатор ремствував на схему Роттердам+ і заявляв, що схема та була впроваджена, нібито, аби компенсувати вітчизняне вугілля імпортним і, нібито, саме через це впровадили високі тарифи на ЖКГ.

Люмпенсько-популістський висновок – очевидний. Якщо держава вугілля продовжує брати з шахт на окупованих теренах, значить Роттердам+ непотрібний і тарифи на ЖКГ мусять бути зменшені.

Мушу зробити для вас грандіозне відкриття. Збільшення тарифів впроваджене НЕ для того, аби компенсувати вітчизняне вугілля імпортним. Воно була впроваджена, аби вітчизняні шахти та електрогенеруючі компанії стали ПРИБУТКОВИМИ. Бо від здобуття Україною Незалежності і по сьогодні, вітчизняні шахти прибутковими не були, вони були ДОТАЦІЙНИМИ.

Так, шановні, ми з вами – невиправні халявщики. На відміну від усієї розвинутої Європи ми ніколи не сплачували за ЖКГ навіть її собівартості. І зараз не сплачуємо. Завжди, від совка починаючи, частину вартості тепла та електроенергії за нас сплачувала держава і це лягало тягарем на бюджет.

До чого це призвело? До занепаду електрогенеруючої галузі. До зношення енергетичної інфраструктури. Розумієте, те що є прибутковим і самоокупним на амортизацію основних капіталів витрачає набагато більше ніж дотаційне. Плюс – дотаційні галузі в нас регулярно фінансуються за остаточним принципом. Тобто грошей на амортизацію в них просто нема. Плюс, де дотації – там корупція і бандитизм, доведено економікою всіх країн СНД без винятку. І допоки ця галузь лишатиметься дотаційною – так буде завжди. Якщо Парасюки та Віти Заверухи обіцяють вам, що наведуть лад залізною рукою – я швидше повірю в те, що вони самі за нагоди сядуть на потоки, охренівши від можливостей. Гроші роблять з людьми жахливі речі, а великі гроші з людьми бідними – взагалі речі потворні. Тільки вам при цьому пельки заткнуть так, що не пискнете, вони уже це обіцяють не криючись.

«Не дай Бог з Івана – пана» – наші предки не дурні були, коли це сказали.

Плюс, Україна – боржник, ми не можемо от просто так взяти і виплатити все усім, ми мусимо постійно щось виплачувати, а на щось позичати. Так от уявіть як нашим можновладцям розмовляти про нові позики з представниками Заходу, за умов, що вони платять у себе вдома за ЖКГ повну ціну, а ви – сидите на дотаціях? А?

Чому до європейських цін на ЖКГ вам не дають європейських зарплатень? Вибачте, а хто вам взагалі повинен давати зарплатні, вищі за ваші нинішні?

Що ви виробляєте за європейські зарплатні? Машини рівня BMW? Скло рівня чеського? Верстати ЧПУ рівня голландських? Може ви виграєте тендери у італійців та іспанців бодай на внутрішньому українському ринку?

Ви всерйоз гадаєте, що європейські з/п вам мають платити за те, що ви заявляючись на роботу протягом дня переповзаєте з місця на місце ніби уві сні мочалку жуєте, та ще майстерно виносите мозок керівникові, мовляв, вам платять за те, що ви лише на роботу приходите? Надивився я на вас таких на заводі…

Якщо ж так, ви все це виробляєте і виграєте, то: або – ви не маєте проблем з оплатою ЖКГ, або – ви жлоб який постійно плачеться «аби не поробили», або – лох, який дозволяє комусь багатіти своїм горбом. Така моя вам правда, у кольорах і барвах. Що робити вам, коли платять мало – не скажу. Самі думайте – дорослі дяді й тьоті. Коли таке питання постало переді мною, я звільнився з заводу і попхався працювати у бізнес, програвав, падав, піднімався – і тепер не нию. Зміг я – зможете ви. Вся Європа пройшла через це.

Розумієте, халява скінчилася. Все. Край. Протягом 25 років дитячих хвороб молодої демократії і завдяки свідомим діям ворогів, держава доведена до ручки, а диктатури більшість громадян у нас хоче лише тоді, коли вона не торкається його особисто. Тобто – не хоче ніхто. Тому вибору – нема. Тарифи ЖКГ обов’язково піднімуть, питання лише в тому, хто це зробить.

Хочете не платити високих тарифів і не мерзнути зимою? Такий спосіб є – злитися Москві. Задерти лапки і приповзти на пузі, отак само як описує вата в своїх опусах. Поплакатися: «Прастітє братікі, бандьори абдурілі!» Кортить?

Є й інший спосіб. Запустити гру у популізм і довести країну до банкрутства. Аби потім всю її скупили по дешевці. Здогадаєтеся з трьох разів, хто скупить нас у першу чергу?…

Там ви про українізацію побалакаєте, як же!..

Але і злиття Москві проблеми не вирішить. Так, пару років Москва може вас і потримає на шиї, а потім візьме батіг і заявить все те саме, що заявляв московський боярин литовській панночці, що побралася з ним, купившись на «сабаля і камєн’я». Москва давно підвищує тарифи на ЖКГ для власних громадян і теж має намір довести їх до європейських. В Криму платня за комуналку УЖЕ вища за українську. І це – не межа.

Дива не буде. Дива роблять лише люди – важкою і наполегливою працею.

Тарифи підніме або українська влада, або окупаційна – третього не дано. Ваша щира віра, мовляв «піде влада – зменшаться тарифи» абсолютно аналогічна щирій вірі багатьох ваших предків мовляв «приїдуть соціалісти/більшовики – дадуть усім землю на шару». Коли в Голодомор конали від голоду діти і коли в підвалі НКВД реготав у рило відгодований опер – назад вертати було пізно.

Кортить вдруге?

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.